Տեղաբաշխված Դրամային Պարտատոմսեր
29.09.2017թ. <<ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ>> ԲԲԸ-ն սկսում է դրամային անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի տեղաբաշխումը:
Պարտատոմսերի ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ Կենտրոնական Բանկում 20.09.2017թ.՝ համաձայն ՀՀ ԿԲ Նախագահի թիվ 1/745 Ա որոշման:
ԴՐԱՄԱՅԻՆՊԱՐՏԱՏՈՄՍԵՐԻԹՈՂԱՐԿՄԱՆ ՊԱՅՄԱՆՆԵՐ
ԹողարկողՏեղաբաշխող
<<ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ>> ԲԲԸ
Պարտատոմսի ԱՄՏԾ
AMHEZBB22ER6
Պարտատոմսի տեսակ
Անվանական արժեկտրոնային ոչ փաստաթղթային
Արժույթ
Ընդհանուր ծավալ
100,000,000 ՀՀ դրամ
Անվանական արժեք
Քանակ
10,000 հատ
Շրջանառության ժամկետ
27 ամիս
Արժեկտրոնային եկամտաբերություն
12.00%
Արժեկտրոնի վճարման պարբերականություն
Եռամսյակային
Տեղաբաշխման սկիզբ
29/09/2017
Տեղաբաշխման ավարտ
29/12/2017
Մարման ամսաթիվ
29/12/2019
Պարտատոմսերը կարող են ձեռք բերել ֆիզիկական և իրավաբանակն անձիք՝ դիմելով <<ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ>> ԲԲԸ-ի գլխամասային գրասենյակ կամ ցանկացած մասնաճյուղ:
Պարտատոմսերի ձեռքբերման համար ներդրողները սահմանված կարգով պետք է լրացնեն և պատշաճ կերպով <<ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ>> ԲԲԸ ներկայացնեն Պարտատոմսերի ձեռքբերման հայտ/հայտեր:
Պարտատոմսերի ձեռքբերման հայտի լրացնելուց և պատշաճ կերպով <<ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ>> ԲԲԸ ներկայացնելուց հետո, սակայն ոչ ուշ քան մինչև նույն աշխատանքային օրվա ժամը 16:00-ը պարտատոմս ձեռք բերել ցանկացող անձը պետք է թողարկման նպատակով <<ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ>> ԲԲԸ-ում բացված 163003841265 հաշվեհամարին կատարի ձեռք բերվող պարտատոմսերի դիմաց վճարում:
Բանկին վերապահված է պարտատոմսերի դիմաց ստացված տոկոսներից օրենքով սահմանված կարգով եկամտահարկը (10%) հաշվարկելու և վճարելու հարկային գործակալի իրավունքը:
Հիշեցնենք, որ <<Ֆիզիկական անձանց բանկային ավանդների հատուցումը երաշխավորելու մասին>> ՀՀ օրենքի համաձայն Բանկի կողմից թողարկված անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերով ներգրավված դրամական միջոցները համարվում են երաշխավորված բանկային ավանդ և երաշխավորված են <<Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի>> կողմից:

AMD bonds issued by ARMECONOMBANK OJSC
The Bond Prospectus was registered by the Central Bank of Armenia on 20.09.2017   pursuant to the resolution N 1/745 A of the Chairman of the Central Bank of RA.
TERMS OF AMD BONDS’ ISSUE
Issuerallocator
Bond  ISIN
AMHEZBB22ER6
Type of bond
Nominal, non-documentary coupon bonds
Total volume
AMD 100,000,000
Nominal value
Quantity
10,000
Maturity
27 months
Coupon bonds
12.00%
Frequency of coupon payment
Quarterly
Start of placement
29/09/2017
End of placement
29/12/2017
Repayment date
29/12/2019
For the acquisition of bonds the investors shall fill out the Bond Acquisition Application/s/ in accordance with the specified procedure and submit it/them properly to ARMECONOMBANK OJSC.  To purchase the bonds individuals and legal entities shall apply to ARMECONOMBANK OJSC Head office or any branch of the Bank.
After filling out the Bond Acquisition Application and its proper submission to ARMECONOMBANK OJSC, but not later than by 16:00 of the same working day, the person willing to buy bonds shall make payment for the bonds to the account number  163003841265 opened at ARMECONOMBANK OJSC.
The Bank is entitled with the right of tax agent to calculate and pay the income tax (10%) prescribed by the law from the interests received against the bonds.
We should remind that according to the RA law on ‘’ Guaranteeing the recovery of Individuals’ bank deposits’’   the monetary funds attracted under the nominal coupon bonds issued by the Bank are considered as guaranteed bank deposits and are guaranteed by ‘’ Deposit Guarantee Fund’’.