Սույն թվականի ապրիլի 25-ից հուլիսի 24-ն ընկած ժամանակահատվածում Բանկը կտեղաբաշխի իր կոմից թողարկված պարտատոմսերի առաջին՝ դոլարային տրանշը:
Բանկի պարտատոմսերի առաջին թողարկման ընդհանուր ծավալը կազմում է 2մլն ԱՄՆ դոլար, որը ներառում է 20,000 հատ անվանական,ոչ փաստաթղթային, արժեկտրոնային պարտատոմս՝ 100 ԱՄՆ դոլար անվանական արժեքով: Պարտատոմսերի տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը կազմում է 5.00 տոկոս, շրջանառության ժամկետը՝ 27 ամիս: Արժեկտրոնային եկամտի վճարումն իրականացվելու է եռամսյակային պարբերականությամբ: Պարտատոմսերի մարման ամսաթիվն է 25.07.2020թ.-ը:
Տեղաբաշխման ավարտից հետո պարտատոմսերը ցուցակվելու են <<Նասդաք ՕԷմԷքս Արմենիա>> ֆոնդային բորսայում և ունենալու են շուկա ստեղծող:
Պարտատոմսերի Ծրագրային ազդագիրը ՀՀ Կենտրոնական Բանկի կողմից գրանցվել է 24 փետրվարի 2018թ.-ին: Ծրագրային ազդագրին, դրա լրացումներին և թողարկման վերջնական պայմաններին կարող եք ցանոթանալ www.aeb.am կայքից:
Պարտատոմսերը կարող են ձեռք բերել ֆիզիկական և իրավաբանական անձիք՝ դիմելով <<ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ>> ԲԲԸ-ի գլխամասային գրասենյակ կամ ցանկացած մասնաճյուղ:
Ծրագրային Ազդագրի, դրա լրացումների և թողարկման վերջնական պայմանների էլեկտրոնային տարբերակները կարելի է ներբեռնել www.aeb.am կայքից, իսկ թղթային տարբերակը հնարավոր է ձեռք բերել՝ այցելելով <<ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ>> ԲԲԸ-ի գլխամասային գրասենյակ, հասցե՝ ք. Երևան, Ամիրյան 23/1:

From 25 April 2018 to 24 July 2018 the Bank will allocate the first tranche of USD bonds issued.
The total volume of the first issue amounts to USD 2 mln., which includes 20,000 nominal, non-documentary coupon bonds with USD 100 nominal value. The annual coupon yield of the bonds is 5% with 27 months circulation period. The payment of coupon bonds will be implemented quarterly. The redemption of the bonds will take place on 25.07.2020.
After the distribution, the bonds will be listed on NASDAQ OMX ARMENIA and will have a market maker.
The Prospectus was registered by RA CB on 24 February 2018. For more information on the Prospectus and on the terms of the issue please visit www.aeb.am website.
In order to buy bonds, individuals and legal entities can apply to ARMECONOMBANK OJSC’s Head Office or to any branch of the Bank.
You can download the electronic version of the Prospectus from www.aeb.am , and the hard copy by visiting ARMECONOMBANK OJSC’ Head Office – Amiryan 23/1, Yerevan.
We should also remind that pursuant to the Law of the Republic of Armenia "On Guaranteeing Bank Deposits of Individuals", the funds attracted by nominal coupon bonds issued by the bank are considered as guaranteed bank deposits and are guaranteed by the Deposit Guarantee