Ս.թ. դեկտեմբերի 27-ին ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿԸ և սինգապուրյան EFA Group ընկերության կողմից կառավարվող Սինգապուրում տեղակայված և գրանցված EFA Financial Institutions Debt Fund PTE. Ltd. ներդրումային ընկերությունը կնքեցին վարկային պայմանագիր, որի միջոցները ուղղվելու են ՀՀ-ում փոքր և միջին ձեռնարկությունների բիզնեսի վարկավորմանը:
Այս պայմանագրով տրամադրվող վարկային միջոցները հանդիսում են սինգապուրյան ընկերության առաջին ներդրումը Հայաստանում:
Նշենք, որ ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿԸ ՓՄՁ վարկավորման և Առևտրի ֆինանսավորման նպատակով միջազգային վարկատու ընկերությունների հետ 2018թ.-ին կնքել է մոտ 26 մլն ԱՄՆ դոլարի չափով գործարքներ և վարկային պայմանագրեր, որոնցից կարելի է առանձնացնել մեծ նշանակություն ունեցող.
• Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի կողմից հաջողված ՀՀ կին գործարարների կողմից ղեկավարվող կամ հիմնված բիզնեսի ֆինանսավորման ծրագիրը,
• Գերմանական KfW Խմբի դուստր ընկերություն հանդիսացող DEG գերմանական զարգացման ֆինանսավորման ընկերության կողմից ՀՀ ՓՄՁ բիզնեսի վարկավորման ծրագիրը, և
• Ասիական զարգացման բանկի Առևտրի խթանման ծրագրի շրջանակներում ՀՀ ներկրող / արտահանող ընկերությունների բիզնեսի ֆինանսավորման ծրագիրը:

On December 27, 2018 ARMECONOMBANK OJSC and Singapore's EFA Group, Singapore-based EFA Financial Institutions Debt Fund PTE. Ltd. investment company, signed a loan agreement, the means of which will be directed to the financing of small and medium businesses in Armenia. The loan granted under this agreement is the first investment of Singapore company in Armenia.
It should be noted that in 2018 ARMECONOMBANK OJSC concluded loan agreements with international credit organizations in the amount of USD 26 mln. for SME lending and Trade Finance, and the most significant of them  are represented below:
• Women in business lending program by European Bank for Reconstruction and Development,
• SME business lending program by DEG German Development Financing Company, subsidiary of German KfW Group, and
• Business financing program for RA import-export companies within the framework of Bank's Trade Facilitation Program of  Asian Development Bank.