Հայէկոնոմբանկը և Telcell-ը խորացնում են գործընկերային հարաբերությունները և առաջին անգամ ներկայացնում Telcell Wallet էլ դրամապանակից օնլայն եղանակով բանկային հաշվի բացման առանձնահատուկ լուծումը՝ խթանելու անկանխիկ գործառնությունները, ապահովելու տրամադրվող ծառայությունների անվտանգությունը՝ միաժամանակ ապահովելով ֆինանսական ծառայությունների հարմարավետությունը հաճախորդների համար: Telcell տերմինալների միջոցով Հայէկոնոմբանկի բանկային հաշվին համալրած գումարը անմիջապես փոխանցվում է Telcell Wallet-ի հաշվին։
«Սա նոր մակարդակի գործակցություն է՝ ուղղված Բանկի և վճարահաշվարկային կազմակերպության ներուժի արդյունավետության բարձրացմանը, շուկայում նոր ստանդարտների ամրագրմանը, հաճախորդներին հարմարավետ ու ապահով ծառայությունների մատուցմանը, միաժամանակ՝ համահունչ ՀՀ Կենտրոնական բանկի բաց բանկինգի ռազմավարությանը»,- նշեցին կողմերը:
Հայէկոնոմբանկը ավելի քան 30 տարի պահպանում է կարևոր դերակատարություն երկրի բանկային ոլորտի և տնտեսության զարգացման գործում՝ մատուցելով ինչպես կորպորատիվ, այնպես էլ մանրածախ բանկային ծառայություններ: Բանկը մշտապես արդիականացնում է իր առցանց ծառայությունները: AEB Mobile հավելվածի և AEB Online համակարգի միջոցով հաճախորդները կարող են կառավարել հաշիվերը, ներդնել ավանդ, ստանալ օնլայն վարկ, պատվիրել վճարային քարտեր, ստանալ և ուղարկել փոխանցումներ ՀՀ և արտերկիր, կատարել մի շարք վճարումներ և օգտվել բանկային այլ ծառայություններից:

ARMECONOMBANK OJSC and Telcell deepen partnership and for the first time introduce a special solution to open bank account online through Telcell Wallet e-wallet to promote cashless transactions, ensure the security of the provided services at the same time to ensure the convenience of financial services to the clients. The money added to the bank account of ARMECONOMBANK via Telcell terminal is immediately transferred to the account of Telcell Wallet.
“This is a new level of cooperation aimed at enhancing the efficiency of the potential of the Bank and the payment and settlement organization, recording new standards in the market, providing comfortable and safe services to customers in line with the Central Bank's open banking strategy’’, stated the parties.
For more than 30 years Armeconombank has been maintaining a significant role in the development of the banking sector and the economy of the country rendering both corporate and retail banking services. The Bank constantly updates its online services. Through AEB Mobile app and AEB Online system, the customers can manage their accounts, place a deposit, get an online loan, order payment cards, receive and send transfers to the RA and abroad, make a number of payments and enjoy other banking services.