Հայէկոնոմբանկը և Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկը (ՎԶԵԲ) կնքել են 10 մլն ԱՄՆ դոլարին համարժեք ՀՀ դրամի վարկային պայմանագիր ՎԶԵԲ 33-րդ գործարար համաժողովի շրջանակում:
Ներգրավված միջոցները կուղղվեն միկրո, փոքր և միջին ձեռնարկությունների վարկավորմանը: Համագործակցությունը միտված է նաև երկրի համաչափ զարգացմանը. միջոցների մի մասը կտրամադրվի Հայաստանի մարզերում բիզնես ֆինանսավորմանը:
Բանկի և ՎԶԵԲ-ի միջև կնքված այս համաձայնագիրն արդեն թվով 15-րդն է 2000թ.-ից մինչ օրս, իսկ, ընդհանուր առմամբ, հիշյալ գործընկերոջից ներգրավված միջոցները սույն պայմանագրով կհասնեն 83.0 մլն ԱՄՆ դոլարի:

Armeconombank and the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) have signed a loan agreement in the amount of USD 10m equivalent AMD within the framework of the 33rd EBRD Business Forum.
This collaboration is aimed also at the balanced development of the country as a part of the funds will be allocated to the financing of businesses in the regions of Armenia.
This agreement is already the 15th since 2000 and brings the total amount of the funds provided by this particular partner to USD 83.0m.