Հայէկոնոմբանկը Mastercard քարտերի ակցիայի շրջանակներում մինչև 2025թ. մարտի 31-ը անցկացնում է մրցույթ՝ հնարավորություն տալով քարտապաններին շահել արժեքավոր նվերներ:
Մրցույթին կարող են մասնակցել Բանկի բոլոր Mastercard քարտապանները, ովքեր նշված ժամկետում կկատարեն առնվազն 50,000 դրամ գումարային արժեքով անկանխիկ գործարք: Գործարքների հանրագումարային յուրաքանչյուր 50,000 դրամի դիմաց քարտապանը կստանա մասնակցության մեկ անհատական կոդ, ինչը թույլ կտա մեծացնել հաղթելու հավանականությունը՝ կախված գործարքների ծավալից:
Մրցույթի ընթացքում կխաղարկվեն հետևյալ մրցանակները.
- 5 հատ iPhone 16 Pro սմարթֆոն
- 7 հատ AirPods 4 ականջակալ
Մրցույթի հաղթողները կճանաչվեն պատահականության սկզբունքով՝ քարտապաններին տրամադրված անհատական կոդերից պատահական ընտրության միջոցով, իսկ արդյունքների ամփոփումը կիրականացվի Բանկի ֆեյսբուքյան էջի միջոցով՝ մինչև 2025թ. ապրիլի 30-ը ներառյալ։ Մրցույթի իրականացման օրվա և ժամի մասին բոլոր մանրամասները մասնակիցներին կծանուցվեն քարտապանների՝ Բանկում գրանցված էլեկտրոնային հասցեին, իսկ բացակայության դեպքում` հեռախոսահամարին:
Մրցույթի արդյունքում հաղթող ճանաչված մասնակիցների անհատական կոդերը կհրապարակվեն Բանկի պաշտոնական կայքում և ֆեյսբուքյան էջում՝ մինչև 2025թ. ապրիլի 30-ը ներառյալ:
Ակցիայի ժամանակահատվածում Mastercard քարտերը հնարավոր է ձեռք բերել զեղչված արժեքով AEB Mobile/Online համակարգի միջոցով պատվիրելու դեպքում՝
- Mastercard թվային քարտ՝ անվճար, ինչպես նաև միջազգային անկանխիկ գնումներ կատարելու դեպքում՝ 2% cashback,
- Mastercard Standard ՝ 1,000 դրամ,
- Mastercard Gold` 7,500 դրամ,
Իսկ Բանկի մասնաճյուղերում կամ Գլխամասային գրասենյակում քարտի դիմում ներկայացնելու դեպքում՝
- Mastercard Standard՝ 2,000 դրամ,
- Mastercard Gold՝ 10,000 ՀՀ դրամ,
Գործող սահմանափակումներ և պայմաններ
- Քարտից քարտ փոխանցումները, քարտից այլ հաշիվ փոխանցումները, կոմունալ վճարումները (ներառյալ հեռահաղորդակցման, հեռուստատեսության, ինտերնետ ծառայությունների վճարները), հաշիվների, քարտերի, էլեկտրոնային դրամապանակների համալրումները, վարկի մարումները, պետական մարմինների ծառայությունների դիմաց վճարները, տուրքերը, տուժանքները, օրենքով պարտադրված հարկերի վճարները, մուծումները, այլ վճարները և Բանկի ներքին համակարգերով իրականացված գործառնությունները չեն մասնակցում անկանխիկ գործարքների հաշվարկին:
- Վիճակահանության ամփոփումից հետո 10 օրվա ընթացքում հաղթողի հետ հապ հաստատման անհնարինության դեպքում կամ մրցանակից հրաժարվելու դեպքում խաղարկության արդյունքները տվյալ քարտապանի համար համարվում են ուժը կորցրած:
Մրցույթի ամբողջական պայմաններին ծանոթացի՛ր հղմամբ:
**Հետվճարը հաշվարկվում է ամսական կտրվածքով և փոխանցվում է քարտապանի համապապասխան Mastercard քարտի քարտային հաշվին յուրաքանչյուր ամիս՝ մինչև հաշվետու ամսվա հաջորդող ամսվա 15-րդ աշխատանքային օրը, ընդ որում, եթե քարտապանը հաշվետու ամսվա ընթացքում գործողության ժամկետից շուտ փակում է քարտը, ապա այդ ամսվա համար հետվճարը չի վճարվում:

Within the Mastercard promotion, Armeconombank runs a contest until 31 March 2025, enabling the Mastercard cardholders to win valuable gifts.
All the Mastercard cardholders of the Bank, who will make noncash transaction worth at least AMD 50,000 within the specified period can take part in the contest. For every transaction with a total of AMD 50,000 , the cardholder will receive one individual participation code, which will increase the probability of winning, depending on the volume of transactions.
The following prizes will be raffled during the contest:
- 5 iPhone 16 Pro smartphones
- 7 AirPods 4 earphones
The winners of the contest will be chosen randomly from among the individual codes provided to cardholders and the results will be summarized via the Facebook page of the Bank until 30 April 2025 inclusive.The participants will be notified about all the details regarding the date and time of the contest to the cardholders' email address registered with the Bank, or in case of absence, to their phone number.
The individual codes of the participants being recognized as winners during the contest will be published on the official website of the Bank and Facebook page until 30 April 2025 inclusive.
During the promotion period, Mastercard cards can be acquired at a discounted price when ordered through AEB Mobile/Online system:
- Mastercard digital card free of charge, as well as 2% cashback in case of making international noncash purchases,
- Mastercard Standard AMD 1,000,
- Mastercard Gold AMD 7,500
And in case of submitting a card application in Bank’s branches or Head Office:
- Mastercard Standard - AMD 2,000,
- Mastercard Gold - AMD 10,000
Applicable restrictions and terms
- Card-to-card transfers, transfers from card to other account, utility payments(including telecommunication, TV, payments of internet services), replenishments of accounts, cards, electronic wallets, loan redemptions, fees for the services of state bodies, dues, penalties, tax payments imposed by law, contributions, other fees and operation/s/ carried out with the Bank's internal systems are not included in the calculation of non-cash transactions.
- In case of an impossibility to contact the winner within 10 days following the summary of the lottery or in case of withdrawal of the prize, the results of the draw will be deemed invalid for that cardholder.
The customers can get acquainted with the full terms and conditions of the contest and promotion via the provided link.
** Cashback is calculated on a monthly basis and is transferred to the appropriate card account of Mastercard cardholder each month until the 15th working day following the reporting period, moreover, in case of a preterm closure of the card by the cardholder during the reporting period, no cashback is paid for that month.