Սույն թվականի մայիսի 3-ից օգոստոսի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում Բանկը կտեղաբաշխի իր կոմից թողարկված Դոլարային և Դրամային պարտատոմսերի հերթական տրանշերը:
Տեղաբաշխման ենթակա Դոլարային պարտատոմսերի ընդհանուր ծավալը կազմում է 3,0 մլն ԱՄՆ դոլար, որը ներառում է 30,000 հատ անվանական, ոչ փաստաթղթային, արժեկտրոնային պարտատոմս՝ 100 ԱՄՆ դոլար անվանական արժեքով: Պարտատոմսերի տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը կազմում է 5.50 տոկոս, շրջանառության ժամկետը՝ 36 ամիս: Արժեկտրոնային եկամտի վճարումն իրականացվելու է եռամսյակային պարբերականությամբ:
Դրամային պարտատոմսերի ընդհանուր ծավալը կազմում է 1,0 մլրդ ՀՀ դրամ, որը ներառում է 100,000 հատ անվանական,ոչ փաստաթղթային, արժեկտրոնային պարտատոմս՝ 10,000 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով: Պարտատոմսերի տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը կազմում է 10.25 տոկոս, շրջանառության ժամկետը՝ 36 ամիս: Արժեկտրոնային եկամտի վճարումն իրականացվելու է եռամսյակային պարբերականությամբ: Ե՛վ Դոլարային, և՛ Դրամային պարտատոմսերի մարման ամսաթիվն է 03.05.2022թ.-ը:
Տեղաբաշխման ավարտից հետո պարտատոմսերը ներկայացվելու են ցուցակման  <<Հայաստանի ֆոնդային բորսա>> ԲԲԸ և ունենալու են շուկա ստեղծող:
Պարտատոմսերի Ծրագրային ազդագիրը ՀՀ Կենտրոնական Բանկի կողմից գրանցվել է  2019թ. ապրիլի 19-ին: Ծրագրային ազդագրին և թողարկման վերջնական պայմաններին կարող եք ցանոթանալ www.aeb.am կայքից:
Պարտատոմսերը կարող են ձեռք բերել ֆիզիկական և իրավաբանական անձիք՝ դիմելով <<ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ>> ԲԲԸ-ի գլխամասային գրասենյակ կամ ցանկացած մասնաճյուղ:
Ծրագրային Ազդագրի և թողարկման վերջնական պայմանների էլեկտրոնային տարբերակները կարելի է ներբեռնել www.aeb.am կայքից, իսկ թղթային տարբերակը հնարավոր է ձեռք բերել՝ այցելելով <<ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ>> ԲԲԸ-ի գլխամասային գրասենյակ, հասցե՝ ք. Երևան, Ամիրյան 23/1:
Հիշեցնենք, որ <<Ֆիզիկական անձանց բանկային ավանդների հատուցումը երաշխավորելու մասին>> ՀՀ օրենքի համաձայն Բանկի կողմից թողարկված անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերով ներգրավված դրամական միջոցները համարվում են երաշխավորված բանկային ավանդ և երաշխավորված են <<Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի>> կողմից:

From May 3 to August 2 of the given year, ARMECONOMBANK OJSC is going to distribute the next tranche of USD and AMD bonds issued by the Bank.
The total volume of USD bonds to be distributed amounts to USD 3,0 mln. which includes 30,000 nominal, non-documentary coupon bonds each with USD 100 nominal value. The annual coupon yield of the bonds is 5.50 percent with 36 months circulation period. The payment of coupon bonds will be implemented quarterly.
The total volume of AMD bonds make AMD 1,0 bn. which includes 100,000 nominal, non-documentary coupon bonds each with AMD 10,000 nominal value. The annual coupon yield of the bonds is 10.25 percent with 36 months circulation period. The payment of coupon bonds will be implemented quarterly. The redemption date of both USD and AMD bonds is 03.05.2022.
After the distribution, the bonds will be listed օn ARMENIA SECURITIES EXCHANGE" ("AMX") OJSC and will have a market maker.
The Prospectus was registered by RA CB on 19 April 2019. For more information on Prospectus, its amendments and final term, please visit the Bank’s website- www.aeb.am.
Individuals and legal entities can obtain the hard copy of the Prospectus by applying to ARMECONOMBANK OJSC Head office or any branch.
The electronic version of the Prospectus and the final terms of issue can be downloaded from  www.aeb.am  website and the hard copy can be obtained from ARMECONOMBANK OJSC Head office, address - 23/1 Amiryan str., Yerevan.
We should also remind that pursuant to the Law of the Republic of Armenia "On Guaranteeing Bank Deposits of Individuals", the funds attracted by nominal coupon bonds issued by the bank are considered as guaranteed bank deposits and are guaranteed by the Deposit Guarantee Fund.