Սույն թվականի սեպտեմբերի 30-ից մինչև 2026թ. փետրվարի 28-ը  ընկած ժամանակահատվածում «ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ» ԲԲԸ-ն կտեղաբաշխի իր կողմից թողարկված դրամային պարտատոմսերի հերթական տրանշը:
Պարտատոմսերի ընդհանուր ծավալը կազմում է 3,0 մլրդ դրամ, որը ներառում է 300,000 հատ անվանական,  ոչ փաստաթղթային, արժեկտրոնային պարտատոմս՝ 10,000 դրամ անվանական արժեքով: Պարտատոմսերի տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը կազմում է 10.50%, շրջանառության ժամկետը՝ 36 ամիս: Արժեկտրոնային եկամտի վճարումն իրականացվելու է կիսամյակային պարբերականությամբ: Պարտատոմսերի մարման ամսաթիվն է 30.09.2028թ.-ը:
Պարտատոմսերի ծրագրային ազդագրի (գրանցված ՀՀ ԿԲ-ի կողմից) և թողարկման վերջնական պայմանների էլեկտրոնային տարբերակները կարելի է ներբեռնել Բանկի կայքէջից, իսկ թղթային տարբերակը հնարավոր է ձեռք բերել՝ այցելելով «ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ» ԲԲԸ գլխամասային գրասենյակ (հասցե՝ ք. Երևան, Ամիրյան 23/1):
Պարտատոմսերը կարող են ձեռք բերել ֆիզիկական և իրավաբանական անձինք՝ դիմելով «ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ» ԲԲԸ-ի գլխամասային գրասենյակ կամ ցանկացած մասնաճյուղ:
Հիշեցնենք, որ
• «Հայաստանի ֆոնդային բորսա» ԲԲԸ-ում ցուցակված  պարտատոմսերի դիմաց  մինչև  2027թ․ դեկտեմբերի 31-ը վճարվող արժեկտրոնային եկամուտները ենթակա չեն հարկման:
• «Ֆիզիկական անձանց բանկային ավանդների հատուցումը երաշխավորելու մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն՝ Բանկի կողմից թողարկված անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերով ներգրավված դրամական միջոցները համարվում են երաշխավորված բանկային ավանդ և երաշխավորվում են «Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի» կողմից:

In the period from 30 September to 28 February 2025, Armeconombank will distribute the subsequent tranches of AMD bonds issued by it.
The total volume of AMD bonds amounts to AMD 3.0bn, which includes 300,000 units of nominal, non-documentary coupon bonds with a nominal value of AMD 10,000. The annual coupon yield of bonds is 10.50%, the circulation period is 36 months. The payment of coupon income will be made in semi-annual intervals. The date for repaying the bonds is 30.09.2028.
After the completion of the placement, the bonds will be submitted to listing on Armenia Stock Exchange OJSC and will have a market maker.
The electronic versions of the Program Prospectus (registered by RA CB) and electronic version of the final terms of issue can be downloaded from the Bank’s website, and the paper version can be obtained by visiting the Head Office of ARMECONOMBANK OJSC, address: 23/1 Amiryan Str., Yerevan).
- Coupon income paid on bonds listed on the Armenian Stock Exchange OJSC until 31 December 2027 is not subject to taxation.
- We remind you that in accordance with the RA Law "On Guaranteeing the Compensation of Bank Deposits of Natural Persons", funds attracted by nominal coupon bonds issued by the Bank are considered a guaranteed bank deposit and are guaranteed by the Deposit Guarantee Fund.