Սույն թվականի սեպտեմբերի 30-ին կայացավ Միջազգային գործարար կապերի աջակցման խորհրդի կողմից կազմակերպված ամենամյա «Երկրները` մեկ հարկի տակ» համաժողովը:
Այն կարևոր հարթակ է Հայաստանի տնտեսության զարգացման համար, որը համախմբում է տարբեր ոլորտներ և նախագծեր՝ ներկայացնելով երկրի ներդրումային հնարավորությունները, արտադրական ներուժը և զարգացման առաջնահերթությունները: Միջոցառմանը մասնակցում էին ինչպես տեղական, այնպես էլ միջազգային ընկերությունների ներկայացուցիչներ, խոսնակներ և փորձագետներ:
Համաժողովի շրջանակում անցկացվող պանելային քննարկմանն ակտիվ մասնակցություն ցուցաբերեց նաև Հայէկոնոմբանկը «Ներկայում կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվությությունը, որպես հայեցակարգ, զարգացում է ապրում և շատ կազմակերպություններ այն դիտարկում են ոչ թե ծախս, այլ երկարաժամկետ ներդրում՝ բիզնեսը կապելով որոշակի սոցիալական շահերի կայուն սպասարկման հետ։ Իսկ որպես մարտահրավեր՝ պետք է նշել, որ կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվությունը պետք է համահունչ լինի բիզնեսի ռազմավարությանը»,- նշեց Բանկի Մարքեթինգի բաժնի պետ Արման Տոնիկյանը։
«Երկրները մեկ հարկի տակ» փառատոնի հաջորդ օրը՝ սթ հոկտեմբերի 1-ին կայացավ Հայաստանի տարբեր ոլորտներում դրական փոփոխություններ իրականացնող կազմակերպությունների համար նախատեսված մրցանակաբաշխությունը, որի շրջանակում Հայէկոնոմբանկը արժանացավ «Առաջատար ՓՄՁ բանկ Հայաստանում» մրցանակին։
Հայէկոնոմբանկը շարունակում է իր ակտիվ մասնակցությունը համանման նախաձեռնություններին՝ նպաստելով ինչպես տնտեսության զարգացմանը, այնպես էլ սոցիալական կարևոր ծրագրերի, մասնավորապես՝ համաժողովի նախաձեռնությամբ 1,000 աուտիզմ ունեցող անձնաց խնամքի աջակցմանը:

On September 30 of this year, the annual “Countries Under One Roof” conference was held, organized by the International Council for the Support of Business Relations.
It serves as an important platform for the development of Armenia’s economy, bringing together various sectors and projects, while presenting the country’s investment opportunities, production potential, and development priorities. The event was attended by representatives of both local and international companies, as well as speakers and experts.
Within the framework of the conference, Armeconombank actively participated in a panel discussion. “Nowadays, corporate social responsibility, as a concept, is evolving, and many organizations consider it not as an expense but as a long-term investment—connecting business with the sustainable provision of certain social benefits. As a challenge, it should be noted that corporate social responsibility must be aligned with the business strategy,” said Arman Tonikyan, Head of the Bank’s Marketing Department.
On the following day of the “Countries Under One Roof” festival, October 1 of this year, an award ceremony was held for organizations implementing positive changes in various sectors in Armenia, within the framework of which Armeconombank was honored with the award of “Leading SME Bank in Armenia.”
Armeconombank continues its active participation in such initiatives, contributing not only to the development of the economy but also to important social programs—particularly the initiative of the conference to support the care of 1,000 individuals with autism.