Ս.թ. հոկտեմբերի 18-ին Արագածոտնի մարզի Ապարանի Եղիպատրուշ գյուղում կմեկնարկի լեռնային վազքի Հայաստանի բաց առաջնությունը՝ Teghenis Sky Race 2025-ը:
Մրցաշարի գլխավոր հովանավորը Հայէկոնոմբանկն է:
«Բանկը խրախուսում է առողջ ապրելակերպն ու հասարակության ակտիվությունը: Բացի նման նախաձեռնություններին աջակցելուց, մենք պարբերաբար կազմակերպում ենք նաև թիմային արշավներ:  Բանկը մեծ ուշադրություն է դարձնում նաև տարբեր համայնքներում տուրիզմի զարգացմանը՝ նպաստելով տնտեսության կայուն աճին և գործարար միջավայրի ակտիվացմանը», — նշել է Բանկի գործադիր տնօրենի տեղակալ Վահե Ղազարյանը։

On October 18 of this year, the Open Mountain Running Championship of Armenia — Teghenis Sky Race 2025 — will kick off in Yeghipatrush village, Aparan, Aragatsotn region.
The General Sponsor of the championship is Armeconombank.
“The Bank promotes a healthy lifestyle and social engagement. In addition to supporting such initiatives, we also regularly organize team hikes. The Bank pays great attention to the development of tourism in different communities, thereby contributing to the sustainable growth of the economy and the activation of the business environment,” — noted Vahe Ghazaryan, Deputy CEO of the Bank.