Հայէկոնոմբանկը և Mastercard միջազգային վճարահաշվարկային համակարգը, ամփոփելով համատեղ արշավի արդյունքները, հանդիսավոր միջոցառման շրջանակում հաղթող քարտապանին հանձնեցին գլխավոր մրցանակը՝ 2 անձի համար ուղևորություն դեպի Բալի:
Մրցույթին մասնակցելու համար Հայէկոնոմբանկն իր Mastercard քարտապաններին առաջարկել է 20.11.2025-20.01.2026թթ․ կատարել միանվագ 20,000 դրամին համարժեք անկանխիկ վճարում AEB Mastercard վճարային քարտով: Յուրաքանչյուր գործարքի արդյունքում գեներացվել է անհատական կոդ և ուղարկվել քարտապաններին։ Գլխավոր մրցանակի, ինչպես նաև խրախուսական 3 iphone 17 սմարթֆոնների հաղթող կոդերը պատահականության սկզբունքով ընտրվել են ս․թ․ մարտի 12-ին Հայէկոնոմբանկի Facebook-յան էջի ուղիղ եթերում պատահականության սկզբունքով։
Մարտի 19-ին անցկացված միջոցառմանը ներկա էին Mastercard-ի և Հայէկոնոմբանկի ներկայացուցիչները, գլխավոր և խրախուսական նվերների հաղթող քարտապանները:
Բացելով միջոցառումը՝ Հայէկոնոմբանկի Մարքեթինգի բաժնի պետ Արման Տոնիկյանը նշեց, որ արշավի ամփոփման օրը պատահական չի ընտրվել. «Մարտի 19-ը Հաճախորդների միջազգային օրն է, և մենք ևս մեկ անգամ շնորհակալություն ենք հայտնում Հայէկոնոմբանկի հաճախորդներին, որ ընտրել են մեր Բանկը՝ որպես հուսալի գործընկեր: Այս արշավը ևս մեկ միջոց է մեր հաճախորդներին մեր շնորհակալությունը հայտնելու համար: Մենք իսկապես բարձր ենք գնահատում Mastercard-ի համագործակցությունը, որը հնարավորություն ստեղծեց արշավում հաճախորդներից բացի առանձին մասնակցությամբ ներգրավել նաև Հայէկոնոմբանկի աշխատակիցներին: Եվս մեկ անգամ ուզում եմ շեշտել, որ այս արշավի հաջողությունը թիմային աշխատանքի արդյունք է, և մենք շնորհակալ ենք բոլոր ստորաբաժանումներին արդյունավետ աշխատանքի համար»:
Mastercard-ի հայաստանյան ներկայացուցիչ Արսենյա Էլչյանը, շնորհակալություն հայտնելով արշավի բոլոր մասնակիցներին, նշեց, որ հաճախորդների շնորհիվ է, որ Հայէկոնոմբանկի հետ բոլոր մտահղացումները հաջողության են հասնում. «Մեր նպատակն է հաճախորդների համար ապահովել ոչ միայն արագ, ապահով և անվտանգ վճարումներ, այլ նաև պարգևել հաճելի էմոցիաներ և անակնկալներ: Հենց դա է պատճառը, որ մենք ձգտում ենք շարունակել նման ակցիաները: Վերջին շրջանում Հայէկոնոմբանկի հետ Mastercard-ի համագործակցությունը հագեցած էր. թողարկվեց Mastercard World քարտը, որը հաճախորդներին նոր ճամփորդական առավելություններ է տրամադրում, ունեցանք նաև cashback-երի ակցիաներ, և, իհարկե, այս համատեղ արշավը, որը շատ լավ արդյունքներ արձանագրեց: Շարունակեք վճարել Mastercard-ի ձեր քարտերով ապահով և անվտանգ միջավայրում, և հաջորդ անգամ հենց Դուք կարող եք լինել հաղթող քարտապանը: Շնորհակալ ենք Հայէկոնոմբանկին արդյունավետ համագործակցության, վստահության, մեր գաղափարները կիսելու համար»:
Հայէկոնոմբանկի Հաճախորդների ներգրավման և պրոդուկտների զարգացման վարչության պետ Արտյոմ Բաղդասարյանն իր խոսքում նշեց, որ Հայէկոնոմբանկը բարձր է գնահատում Mastercard-ի հետ համագործակցությունը. «Այս տարիների ընթացքում մենք շոշափելի արդյունքներ ունենք՝ թե քանակական, թե որակական արտացոլմամբ: Մեր համատեղ թողարկած Mastercard World քարտատեսակն արդեն իսկ շատ լավ արձագանք ունի հաճախորդների շրջանում: Ճամփորդական առավելություններին զուգահեռ՝ քարտը հնարավորություն է տալիս նաև արտոնյալ պայմաններով վարկային միջոցներ ներգրավել: Mastercard World-ը պրոդուկտ է բոլորի համար՝ հասանելի  սակագներով և շահավետ պայմաններով»:
Ելույթներին հաջորդեց մրցանակների հանձնման արարողությունը: Հաղթող քարտապանները հուզված էին և լի հաստատակամությամբ, որ նոր անակնկալների սպասումով շարունակելու են գործարքներ կատարել Հայէկոնոմբանկի վճարային քարտերով:

Armeconombank and the Mastercard international payment system, summarizing the results of their joint campaign, presented the main prize - a trip to Bali for two people - to the winning cardholder during a ceremonial event.
To participate in the campaign, Armeconombank invited its Mastercard cardholders to make a one-time non-cash payment equivalent to AMD 20,000 using an AEB Mastercard payment card between November 20, 2025 and January 20, 2026. Each transaction generated a unique code, which was sent to the cardholders. The winning codes for the grand prize, as well as for three incentive prizes (iPhone 17 smartphones), were randomly selected on March 12 of this year during a live broadcast on Armeconombank’s Facebook page.
The event held on March 19 was attended by representatives of Mastercard and Armeconombank, as well as the winners of the grand and incentive prizes.
Opening the event, Head of Marketing at Armeconombank, Arman Tonikyan, noted that the date of the campaign summary was not chosen by chance: “March 19 is International Clients’ Day, and we once again thank Armeconombank’s customers for choosing our Bank as a reliable partner. This campaign is another way to express our gratitude to our customers. We truly value our cooperation with Mastercard, which made it possible to involve not only customers but also Armeconombank employees in the campaign. Once again, I would like to emphasize that the success of this campaign is the result of teamwork, and we are grateful to all departments for their effective work.”
Arsenya Elchyan, Mastercard’s representative in Armenia, thanking all participants of the campaign, noted that it is thanks to customers that all initiatives with Armeconombank succeed: “Our goal is to provide customers not only with fast, secure, and safe payments, but also to deliver pleasant emotions and surprises. That is why we strive to continue such campaigns. Recently, Mastercard’s cooperation with Armeconombank has been very active: the Mastercard World card was launched, offering new travel benefits to customers; we also had cashback campaigns; and, of course, this joint campaign, which delivered very good results. Continue making payments with your Mastercard cards in a secure environment, and next time you could be the winning cardholder! We thank Armeconombank for the effective cooperation, trust, and for sharing our ideas.”
Artyom Baghdasaryan, Head of the Customer Engagement and Product Development Division at Armeconombank, also emphasized the importance of cooperation with Mastercard: “Over the years, we have achieved tangible results, both quantitatively and qualitatively. The Mastercard World card we launched together has already received very positive feedback from customers. Alongside travel benefits, the card also provides access to credit funds on preferential terms. Mastercard World is a product for everyone, with accessible tariffs and advantageous conditions.”
The speeches were followed by the award ceremony. The winning cardholders were emotional and determined to continue making transactions with Armeconombank payment cards, looking forward to new surprises.