50.000-1.000.000 ՀՀ դրամ
Ուսանողի եկամուտը հավաստող փաստաթղթերի առկայության դեպքում անհրաժեշտ է ծնողներից, խնամակալներից 1 անձի և/ կամ այլ անձի երաշխավորություն՝ընդ որում սույն վարկատեսակի շրջանակներում երաշխավորություն տրամադրած ֆիզիկական անձը Բանկի առջև պետք է կրի համապարտ պատասխանատվություն, հակառակ դեպքում՝ եթե երաշխավորող ֆիզիկական անձը կրելու է սուբսիդիար պատասխանատվություն, ապա վերջինս պետք է ստանձնի համապարտ պատասխանատվությունը որպես Համավարկառու:
Ուսանողի եկամուտը հավաստող փաստաթղթերի բացակայության դեպքում անհրաժեշտ է ծնողներից, խնամակալներից 1 անձի և/ կամ այլ անձի երաշխավորություն՝ ( սույն վարկատեսակի շրջանակներում երաշխավորություն տրամադրած ֆիզիկական անձը Բանկի առջև պետք է կրի համապարտ պատասխանատվություն, հակառակ դեպքում՝ եթե երաշխավորող ֆիզիկական անձը կրելու է սուբսիդիար պատասխանատվություն, ապա վերջինս պետք է ստանձնի համապարտ պատասխանատվությունը որպես Համավարկառու) երաշխավորի/ների/համավարկառուի/ների/ եկամուտը հավաստող փաստաթղթերի առկայությամբ:
ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ. Վարկի դիմումի ընդունման ամսաթվին նախորդող 720 օրվա ընթացքում հայտատուն և երաշխավորները պետք է ունենան դրական վարկային պատմություն, ուշացումների հանրագումարը յուրաքանչյուր անձի համար չպետք է գերազանցի 15 օրացույցային օրը:
ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ. Վարկ ստանալու համար դիմելիս Բանկը Ձեզ տրամադրում է սպառողական վարկի էական պայմանների անհատական թերթիկ, որում ներկայացված է Ձեզ տրամադրվելիք վարկի անհատական պայմանները (Մինչև 15.000.000 ՀՀ դրամին համարժեք վարկերի դեպքում):
ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ. «Ձեր ֆինանսական տեղեկատուն» ֆիզիկական անձանց առաջարկվող ծառայությունների որոնման համեմատման և Ձեզ համար ամենաարդյունավետ տարբերակի ընտրությունը հեշտացնող էլեկտրոնային համակարգ է` https://www.fininfo.am:
ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ: Բանկը «Փողերի լվացման և ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի մասին» ՀՀ օրենքով սահմանված հաճախորդի պատշաճ ուսումնասիրության նպատակով կարող է սպառողից «Ճանաչիր քո հաճախորդին» («Know your customer») սկզբունքի հիման վրա պահանջել լրացուցիչ փաստաթղթեր կամ այլ տեղեկություններ, ինչպես նաև բանավոր հաղորդակցման ընթացքում լրացուցիչ հարցեր տալ սպառողին:

Loan term 6 months 12 months 24 months
Guaranty from at least one of student’s parents, in-care-of persons and from another individual/individuals
• Flat fee- 1% of loan amount.
• In case of early repayment of the loan it is subject to proportional
• The borrower and/or guarantor/co-borrower have a  constant income source acceptable by the Bank.
ATTENTION. Early repayment of the loan is allowed, for which penalties and fines are not applied.
During the 720 days preceding the date of acceptance of the loan application, the applicant and the guarantors/co-borrowers/ must have a positive credit history, the sum of delays for each person must not exceed 15 calendar days.
When applying for receiving a loan, the Bank provides you with an individual leaflet on essential terms of consumer loan, which defines individual terms of the loan to be granted to You.
“Your Financial Informant” is an electronic system which searches and compares the services offered to individuals and facilitates the selection of the most effective option for you- https://www.fininfo.am
On the purpose of due diligence of the customer envisaged by RA law on “On combating money laundering and terrorism financing”, the Bank may request additional documents or other information from the consumer based on «Know your customer» principle, as well as ask the consumer additional questions during oral communication.
In case of non-fulfillment or improper fulfillment of your obligations the lender sends your data to the credit bureau where your credit history is being formed up to 3 business days. You are entitled with the right to get your credit history from the credit bureau free of charge once a year (https://acra.am/?lay ).
The nominal interest rate may be changed by the bank. The information on the changes of the nominal interest rate may be found on link.