Առանց գրավ սպառողական վարկ
Մինչև 1,000,000 ՀՀ դրամը ներառյալ վարկերի դեպքում վարկի ապահովման համար պահանջվող մեկ երաշխավորի փոխարեն համավարկառու հանդես գալու դեպքում, վարկի առավելագույն գումարը սահմանել վարկի առավելագույն գումար բազմապատկած 1.2 գործակից
1,000,000-2,000,000 ՀՀ դրամը ներառյալ վարկերի դեպքում վարկի ապահովման համար պահանջվող երկու երաշխավորի փոխարեն համավարկառուներ հանդես գալու դեպքում, վարկի առավելագույն գումարը սահմանել վարկի առավելագույն գումար բազմապատկած 1.5 գործակից
21.54-23.9%
Վարկի մնացորդի 0.8%
365-1109 օր
• Մինչև 1,000,000 ՀՀ դրամը գումարով վարկերի դեպքում առնվազն 1 անձի երաշխավորությամբ, ընդ որում սույն վարկատեսակի շրջանակներում երաշխավորություն տրամադրած ֆիզիկական անձը Բանկի առջև պետք է կրի համապարտ պատասխանատվություն, հակառակ դեպքում՝ եթե երաշխավորող ֆիզիկական անձը կրելու է սուբսիդիար պատասխանատվություն, ապա վերջինս պետք է ստանձնի համապարտ պատասխանատվությունը որպես Համավարկառու
• 1,000,001-2,000,000 ՀՀ դրամ վարկերի դեպքում 1-2 անձի երաշխավորությամբ(համավարկառուներից առնվազն մեկը չպետք է հանդիսանա ընտանիքի անդամ*), ընդ որում սույն վարկատեսակի շրջանակներում երաշխավորություն տրամադրած ֆիզիկական անձը Բանկի առջև պետք է կրի համապարտ պատասխանատվություն, հակառակ դեպքում՝ եթե երաշխավորող ֆիզիկական անձը կրելու է սուբսիդիար պատասխանատվություն, ապա վերջինս պետք է ստանձնի համապարտ պատասխանատվությունը որպես Համավարկառու
*Նույն ընտանիքի անդամ են համարվում ամուսինը, ծնողները, պապը, տատը, 18 տարին լրացած թոռը, 18 տարին լրացած զղավակն ու նրա ամուսինը, 18 տարին լրացած քույրը, եղբայրն ու նրանց ամուսինները և 18 տարին լրացած նրանց զավակները
• Վարկի որոշման ժամանակահատված՝ դիմումի մուտքագրումից հետո մինչև 3 աշխատանքային օր:
ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ. *Վարկի վաղաժամկետ մարում թույլատրվում է, որի համար տույժեր և տուգանքներ չեն կիրառվում:
ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ. Սույն վարկատեսակի շրջանակներում հաճախորդը կարող է ունենալ գործող առավելագույնը մեկ վարկ:
ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ.Ելնելով տարաբնույթ հանգամանքներից, կարող են պահանջվել լրացուցիչ փաստաթղթեր և տեղեկատվություն:
ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ. Վարկը տրամադրվում է այն դեպքում, երբ հաճախորդի ընդհանուր վարկային պարտավորությունները չեն գերազանցում 20.000.000 ՀՀ դրամ կամ համարժեք արտարժույթը (ներառյալ նոր տրամադրվող վարկը) և/կամ 3.000.000 ՀՀ դրամ կամ համարժեք արտարժույթը՝ առանց գրավի վարկային պարտավորությունների դեպքում (ներառյալ նոր տրամադրվող վարկը):
ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ. Վարկ ստանալու համար դիմելիս Բանկը Ձեզ տրամադրում է սպառողական վարկի էական պայմանների անհատական թերթիկ, որում ներկայացված է Ձեզ տրամադրվելիք վարկի անհատական պայմանները: (Մինչև 15.000.000 ՀՀ դրամին համարժեք վարկերի դեպքում)
ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ.«Ձեր ֆինանսական տեղեկատուն» ֆիզիկական անձանց առաջարկվող ծառայությունների որոնման համեմատման և Ձեզ համար ամենաարդյունավետ տարբերակի ընտրությունը հեշտացնող էլեկտրոնային համակարգ է՝ https://www.fininfo.am :
ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ: Բանկը «Փողերի լվացման և ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի մասին» ՀՀ օրենքով սահմանված հաճախորդի պատշաճ ուսումնասիրության նպատակով կարող է սպառողից «Ճանաչիր քո հաճախորդին» (՛՛Know your customer՛՛) սկզբունքի հիման վրա պահանջել լրացուցիչ փաստաթղթեր կամ այլ տեղեկություններ, ինչպես նաև բանավոր հաղորդակցման ընթացքում լրացուցիչ հարցեր տալ սպառողին:
Վարկային պատմության կարևորության և նշանակության վերաբերյալ տեղեկատվությանը կարող եք ծանոթանալ անցնելով հղումը:

Personal consumption
In case of loans up to AMD 1,000,000 inclusive in acting as a co-borrower instead of one guarantor required for securing the loan, set the maximum loan amount by multiplying the maximum loan amount by a coefficient of 1.2.
In case of loans AMD 1,000,000-2,000,000 inclusive in acting as coborrowers instead of two guarantors required for securing the loan, set the maximum loan amount by multiplying the maximum loan amount by a coefficient of 1.5.
In the amount of 0.8% of the loan balance In case of early repayment of the loan it is not subject to reduction.
Monthly, Monthly- equally (annuitant), Non-equally (differential).
• In case of loans exceeding up to AMD 1,000,000 with a guaranty of at least 1 individual; moreover within the framework of the given loan type the guarantor shall bear joint liability towards the Bank, otherwise if the individual guarantor bears subsidiary liability the latter shall assume the joint liability as a Co-borrower.
• In case of loans in the amount of AMD 1,000,001-2,000,000 with a guaranty of at least 2 individuals (at least one of the co-borrowers shall not be a member of borrower’s family*); moreover within the framework of the given loan type the guarantor shall bear joint liability to the Bank, otherwise if the individual guarantor bears subsidiary liability the latter shall assume the joint liability as a Co-borrower.
*Members of the same family are considered to be: the spouse, parents, grandfather, grandmother, a grandchild aged 18 or older, a child aged 18 or older and his/her spouse, a sister or brother aged 18 or older and their spouses, and their children aged 18 or older.
• Loan decision period-up to 3 working day after entering the application.
• Loan provision period-up to 30 calendar days till the positive decision of loan.
Against the amounts (loan, interests, other payments) not paid within the term(s) set forth by the agreement a penalty in the amount of 0.13%(daily) of the outstanding amount is charged for each overdue day.
ATTENTION: Within the framework of this loan type, the customer may have no more than one active loan.
ATTENTION. As an additional means of loan security, the Bank may also require the guaranty of one or more persons.
ATTENTION.Interests are calculated on the loan balance.
ATTENTION. The loan is provided in case when the total credit liability of the customer does not exceed AMD 20.000.000 or equivalent foreign currency (including the newly issued loan) and / or AMD 3.000.000 or equivalent foreign currency without the credit obligations of the pledge (including the newly issued loan).
ATTENTION. “Your Financial Informant” is an electronic system which searches and compares the services offered to individuals and facilitates the selection of the most effective option for you- https://www.fininfo.am.
ATTENTION.To get acquainted with the tariffs of the additional services rendered within the implementation of loan operations please visit the link.
ATTENTION. The payments to be paid by the consumer are not included in the calculation of the actual interest rate irrespective of the fact that payments against the works and services have been made with or without a credit.
4. . Property (house, car, etc.) pledged by you may be confiscated by law in case you fail to perform your loan obligations on time.