Հայէկոնոմբանկը Career City Fest-ին ներկայացրեց իր կորպորատիվ մշակույթը, արժեքները և աշխատանքային առաջարկները:
Ապրիլի 18-ին և 19-ին լավագույն գործատուների ամենամյա փառատոնին Հայէկոնոմբանկը ներկայացավ Expo ձևաչափով՝ իր ինտերակտիվ տաղավարում հյուրընկալելով հարյուրավոր երիտասարդների և աշխատանքի նոր հնարավորություններով հետաքրքրվող մասնագետների:
«Հայէկոնոմբանկը մասնակցում է CCF-ին տաղանդների ներգրավման նպատակով: Մենք հավատում ենք, որ ցանկացած ընկերության հաջողության հիմքում մարդիկ են: Հայէկոնոմբանկի կորպորատիվ կառավարման հիմնասյուներից մեկը կադրային քաղաքականությունն է, և հենց դա է պատճառը, որ մենք մեծ պատասխանատվությամբ ենք մոտենում կադրերի ընտրությանը», - նշում է Հայէկոնոմբանկի Անձնակազմի կառավարման և ուսումնական ծրագրերի բաժնի պետ Մարիամ Գևորգյանը:
Կարևորելով երիտասարդների ներուժը՝ Հայէկոնոմբանկն իրականացնում է «Ապագա բանկիր» ծրագիրը։ Սա բացառիկ հնարավորություն է սկսնակ մասնագետների համար՝ քայլ անելու դեպի բանկային ոլորտ և կերտելու իրենց սեփական հաջողության պատմությունը։
«Միջոցառման շրջանակում կարիերայի հնարավորություններին զուգահեռ Հայէկոնոմբանկը ներկայացնում է գործատուի բրենդը և այն  արժեքները, որոնցով Բանկն առաջնորդվում է իր բիզնեսի զարգացման ճանապարհին: Փառատոնը նաև լավ հարթակ է այցելուներին ներկայացնելու Հայէկոնոմբանկի կողմից առաջարկվող մանրածախ և կորպորատիվ պրոդուկտները, ինչպես նաև անմիջական միջավայրում շփվելու մեր հաճախորդների հետ՝ հասկանալու համար նրանց ակնկալիքները մեր բրենդից», - ընդգծում է Հայէկոնոմբանկի Մարքեթինգի բաժնի պետ Արման Տոնիկյանը:
Որպես կորպորատիվ պատասխանատու ընկերություն՝ Հայէկոնոմբանկը կարևորում է իր աշխատակիցների համար լավագույն պայմանների ապահովումը՝ տրամադրելով աշխատանքի արտոնյալ պայմաններ և մասնագիտական աճի հնարավորություններ:

Armeconombank presented its corporate culture, values, and career opportunities at Career City Fest.
On April 18 and 19, during the annual festival of top employers, Armeconombank participated in an Expo format, hosting hundreds of young talents and professionals seeking new career paths at its interactive booth.
"Armeconombank is participating in CCF with the goal of attracting top talent. We believe that people are at the core of any company's success. Human Resource policy is one of the pillars of Armeconombank's corporate governance, which is why we approach recruitment with a deep sense of responsibility," notes Mariam Gevorgyan, Head of the Human Resources and Training Programs Department at Armeconombank.
Valuing the potential of the youth, Armeconombank implements the "Future Banker" program. This is a unique opportunity for entry-level specialists to step into the banking sector and build their own success stories.
"Alongside career opportunities, Armeconombank is showcasing its employer brand and the core values that guide the Bank throughout its business development. The festival also serves as an excellent platform to present Armeconombank's retail and corporate products, as well as to interact with our customers in an informal setting to better understand their expectations of our brand," emphasizes Arman Tonikyan, Head of the Marketing Department at Armeconombank.
As a socially responsible company, Armeconombank prioritizes providing the best environment for its employees, offering competitive working conditions and extensive opportunities for professional growth.