AEB MOBILE/ONLINE համակարգերով դրամական միջոցների գրավադրմամբ վարկային գիծ
Գրավադրվող դրամական միջոցների արժույթ Տրամադրվող վարկային գծի տոկոսադրույք Վարկի (բանկային երաշխիքի)/ վարկային գծի  առավելագույն վարկ/գրավ հարաբերակցություն
AMD +3% 95%
8.56%-15.02%
• Վարկի մայր գումարի մարումները կատարվում են ժամկետի վերջում
• Օգտագործված վարկի դիմաց հաշվարկված տոկոսն ենթակա է ամբողջությամբ վճարման հաշվարկման օրվանից սկսած մինչև 90-րդ օրը
Չօգտագործված մասի դիմաց հաշվարկվող տոկոս
AEB MOBILE/ONLINE համակարգերով
• 18 տարին լրացած ֆիզիկական անձ
• Ով բանկում ունի ժամկետային ավանդ և վճարային պլաստիկ քարտ
• Գործող ժամկետանց վարկային պարտավորությունների բացակայություն
• Բավարարր գրավի առկայություն:
Ուշադրություն. Վարկի օգտագործման համար վարկառուն բանկին վճարում է տոկոս, որի հաշվարկը կատարվում է վարկի մնացորդի նկատմամբ, վարկի տրամադրման օրվանից՝ փաստացի օգտագործված օրացուցային օրերի համար՝ տարին ընդունելով 365 օր:
Ուշադրություն.Բանկը կարող է դադարեցնել վարկային պայմանագրի գործողությունը և ետ պահանջել վարկի գումարը, եթե.
• Վարկառուն խախտում է իր կողմից կատարված որևէ հավաստիացում ու չի վերացնում այդ խախտումը դրա առաջացումից հետո 30 օրվա ընթացքում,
• Եթե պարզվում է, որ վարկառուի կողմից տրված որևէ ներկայացում, երաշխիք, փաստաթուղթ կամ տեղեկություն էապես թերի է,
• Եթե բանկի հիմնավորված գնահատականով տեղի է ունեցել վարկառուի ֆինանսական վիճակի էական բացասական փոփոխություն, ներառյալ' դատական պահանջներ, ակտիվների արտահոսք, բիզնեսի վատթարացում կամ դադարեցում, ընկերության վերակազմավորում,
• Եթե վարկառուն լուծարվում է և նրա նկատմամբ սկսված է կամ վերահաս է սնանկության գործընթաց,
• Եթե վարկառուն խոչընդոտում է մոնիտորինգի անցկացմանը,
Ուշադրություն. Վարկը կամ դրա մի մասը, ինչպես նաև հաշվարկված տոկոսագումարները համարվում են ժամկետանց, եթե պայմանագրով նախատեսված ժամկետներում չեն մարվել:
• Անընդմեջ ժամկետանց օրերի 91-րդ օրվանից սկսած ոչ ժամկետանց վարկի (ժամկետային վարկ) մնացորդի նկատմամբ կիրառվում է տարեկան 21.5 % տոկոսադրույք: Ժամկետանց գումարները և դրանց նկատմամբ հաշվարկված տույժերը, տոկոսները ամբողջությամբ վճարելու հաջորդ օրվանից ժամկետային վարկի նկատմամբ վերականգնվում է Վարկային պայմանագրով սահմանված տոկոսադրույքը:
Բանկը «Փողերի լվացման և ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի մասին» ՀՀ օրենքով սահմանված հաճախորդի պատշաճ ուսումնասիրության նպատակով կարող է սպառողից «Ճանաչիր քո հաճախորդին» ("Know your customer") սկզբունքի հիման վրա պահանջել լրացուցիչ փաստաթղթեր կամ այլ տեղեկություններ, ինչպես նաև բանավոր հաղորդակցման ընթացքում լրացուցիչ հարցեր տալ սպառողին:

| USD | +4%, min 14% | 85% |
- the interest calculated on the used portion of loan is subject to full payment within 90 days from the calculation date
- A physical entity over 18 years
- Has monetary funds and a payment plastic card in the Bank
- Absence of existing overdue loan obligations
- Availability of sufficient collateral
Attention. The borrower pays interest to the bank for using the loan, the interest of which is calculated on the loan balance from the loan provision date for the calendar days of actual use of the loan based on a 365-day year.
Attention. The Bank may terminate the Loan Agreement and request repayment of the loan amount, if
- The borrower has failed to make any payment required under Loan Agreement.
- The borrower has breached any confirmation made by him/her and fails to correct such breach within 30 days following the occurrence thereof.
- It turns out that any presentation, warranty, document, or information provided by the borrower is materially incomplete.
- By reasonable opinion of the Bank, an essential negative change has occurred in the financial state of the borrower, including court orders, outflow of assets, deterioration or termination of business, company re-organization.
- The borrower undergoes dissolution, or is subject to ongoing or pending bankruptcy proceedings.
- The borrower interferes with monitoring.
- In case of other objective reasons.
- In case of non-repayment of the amounts (the loan, interests other payments) within the term(s) set by the Agreement, Borrower shall pay a penalty in the amount of 0.13% (zero point thirteen percent) of the overdue amount for each day of default. The total amount of the unpaid penalties calculated in accordance with this paragraph shall not exceed the current debt balance.
- Starting from the 91st day of consequtively overdue days, 21.5% annual interest rate is applied to the balance of non-overdue loan (term loan). After the full repayment of outstanding amounts, penalties and interests accrued, the interest rate set by the Loan Agreement against term loan is recovered.