Հայէկոնոմբանկը մեծ սիրով և ոգևորությամբ ստանձնել է «Մանկական Եվրատեսիլ 2025» երգի մրցույթի գլխավոր հովանավորությունը: Թբիլիսի մեկնելուց առաջ Բանկը նախաձեռնել էր հանդիպում Հայաստանի պատվիրակի՝ 12-ամյա Ալբերտ Արմենակյանի հետ` ևս մեկ անգամ հիացմունք հայտնելու և հաջողություն մաղթելու համար:
«Այս ստեղծագործությունը ոչ մեկին անտարբեր չի թողնում, և մենք ևս բացառություն չենք: Մենք անչափ ոգևորված ենք այս ստեղծագործությամբ և առավել քան վստահ ենք, որ Ալբերտը մեծ հաջողություն է ունենալու: Հայէկոնոբանկի ղեկավարությունն ու անձնակազմը շատ ուրախ են սատարել Ալբերտին այս կարևոր ճանապարհին:
Բառերով դժվար է նկարագրել, թե որքան բարություն, ջերմություն ու լույս կա Ալբերտի մեջ: Մենք հավատում ենք, որ Հայաստանն այս տարի ունի հաջողելու բոլոր նախադրյալները: Եվ ի սրտե հաջողություն ենք մաղթում Ալբերտին և Առաջին ալիքի թիմին», - նշեց Հայէկոնոմբանկի Մարքեթինգի բաժնի պետ Արման Տոնիկյանը:
Հանդիպմանը մասնակցած երեխաները մեծ ոգևորությամբ իրենց հարցերն ուղղեցին Ալբերտին. նրանք հիացած էին Ալբերտի աշխատասիրությամբ, վճռականությամբ և դրական էներգիայով: Տաղանդավոր տղան խորհուրդ տվեց երեխաներին երբեք չհանձնվել, եթե կա երազանք, և ամեն ինչ անել նպատակին հասնելու համար:
Երեխաները նաև նվերներ էին պատրաստել Ալբերտի համար: Նրանցից մեկը, երգից և տեսահոլովակից ոգեշնչված, նվեր-կտավ էր պատրաստել: Մյուսն իր հետ Բանկի խորհրդանշական արջուկն էր բերել՝ հույսով, որ այն կօգնի Ալբերտին հաջող ելույթ ունենալ:
Երեխաներն Ալբերտի հետ միասին Brave Heart երգից մի հատված երգեցին՝ անկեղծորեն ոգևորելով նրան և համոզմունք հայտնելով, որ այս տարի Հայաստանը հաղթելու է Մանկական Եվրատեսիլ երգի մրցույթում:

Armeconombank is delighted and inspired to assume the role of main sponsor of the Junior Eurovision Song Contest 2025. Before departing for Tbilisi, the Bank organized a meeting with Armenia’s delegate, 12-year-old Albert Armenakyan, to once again express admiration and wish him every success.
“This performance leaves no one indifferent, and we are no exception. We are truly inspired by this creation and are more than confident that Albert will achieve great success. Armeconombank’s management and entire staff are very happy to support Albert on this important journey.
It is difficult to put into words how much kindness, warmth, and light Albert carries within him. We believe that Armenia has all the prerequisites to succeed this year. We wholeheartedly wish the best of luck to Albert and the First Channel team,” said Arman Tonikyan, Head of Marketing at Armeconombank.
The children who attended the meeting eagerly asked Albert their questions. They were impressed by his dedication, determination, and positive energy. The talented young artist encouraged them never to give up when they have a dream and to do everything possible to reach their goals.
The children had also prepared gifts for Albert. One of them, inspired by the song and music video, created a handmade canvas as a present. Another brought along the Bank’s symbolic teddy bear, hoping it would bring Albert good luck on stage.
Together with Albert, the children sang a segment of Brave Heart, sincerely inspiring him and expressing their confidence that Armenia will win the Junior Eurovision Song Contest this year.