Սույն թվականի մարտի 3-ից հունիսի 18-ն ընկած ժամանակահատվածում Բանկը կտեղաբաշխի իր կողմից թողարկված դոլարային և դրամային պարտատոմսերի հերթական տրանշերը:
Դրամային պարտատոմսերի ընդհանուր ծավալը կազմում է 3,0 մլրդ ՀՀ դրամ, որը ներառում է 300,000 հատ անվանական,  ոչ փաստաթղթային, արժեկտրոնային պարտատոմս՝ 10,000 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով: Պարտատոմսերի տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը կազմում է 11.00 տոկոս, շրջանառության ժամկետը՝ 36 ամիս: Արժեկտրոնային եկամտի վճարումն իրականացվելու է կիսամյակային պարբերականությամբ: Դրամային պարտատոմսերի մարման ամսաթիվն է 03.03.2028թ.-ը:
Տեղաբաշխման ենթակա  դոլարային պարտատոմսերի ընդհանուր ծավալը կազմում է 10,0 մլն ԱՄՆ դոլար, որը ներառում է.
• 50,000 հատ անվանական, ոչ փաստաթղթային, արժեկտրոնային պարտատոմս՝ 100 ԱՄՆ դոլար անվանական արժեքով: Պարտատոմսերի տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը կազմում է 6.25 տոկոս, շրջանառության ժամկետը՝ 60 ամիս: Արժեկտրոնային եկամտի վճարումն իրականացվելու է կիսամյակային պարբերականությամբ: Պարտատոմսերի մարման ամսաթիվն է 03.03.2030թ.-ը:
• 50,000 հատ անվանական, ոչ փաստաթղթային, արժեկտրոնային պարտատոմս՝ 100 ԱՄՆ դոլար անվանական արժեքով: Պարտատոմսերի տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը կազմում է 5.50 տոկոս, շրջանառության ժամկետը՝ 36 ամիս: Արժեկտրոնային եկամտի վճարումն իրականացվելու է կիսամյակային պարբերականությամբ: Պարտատոմսերի մարման ամսաթիվն է 03.03.2028թ.-ը:
Արժեկտրոնային եկամտի վճարումն իրականացվելու է կիսամյակային պարբերականությամբ:
Պարտատոմսերի Ծրագրային ազդագիրը ՀՀ Կենտրոնական Բանկի կողմից գրանցվել է  2024թ. հունիսի 19-ին: Ծրագրային Ազդագրի և թողարկման վերջնական պայմանների էլեկտրոնային տարբերակները կարելի է ներբեռնել www.aeb.am կայքից, իսկ թղթային տարբերակը հնարավոր է ձեռք բերել՝ այցելելով «ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ» ԲԲԸ-ի գլխամասային գրասենյակ, հասցե՝ ք. Երևան, Ամիրյան 23/1:
*Հիշեցնենք, որ «Ֆիզիկական անձանց բանկային ավանդների հատուցումը երաշխավորելու մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն Բանկի կողմից թողարկված անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերով ներգրավված դրամական միջոցները համարվում են երաշխավորված բանկային ավանդ և երաշխավորված են «Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի» կողմից:

In the period from 3 March to 18 June 2025, Armeconombank will distribute the subsequent tranches of  USD and AMD bonds issued by it.
The total volume of AMD bonds amounts to AMD 3.0bn, which includes 300,000 units of nominal, non-documentary coupon bonds with a nominal value of AMD 10,000. The annual coupon yield of bonds is 11.00%, the  circulation period is 36 months. The payment of coupon income will be made in semi-annual intervals. The date for repaying AMD-denominated donds is 03.03.2028.
The overall volume of USD bonds to be placed  is USD 10.0m, which includes
• 50,000 units of nominal, non-documentary, coupon bonds with a nominal value of USD 100. The annual coupon yield of bonds is 6.25%, the  circulation period is 60 months. The payment of coupon income will be made in semi-annual intervals. The repayment date of bonds is 03.03.2030.
• 50,000 units of nominal, non-documentary, coupon bonds with a nominal value of USD 100. The annual coupon yield of bonds is 5.50%, the  circulation period is 36 months. The payment of coupon income will be made in semi-annual intervals. The repayment date of bonds is 03.03.2028.
The payment of coupon income will be made in semi-annual intervals.
The Program Prospectus of bonds was registered by the Central Bank of Armenia on 19 June 2024.The electronic versions of the Program Prospectus and the final terms of issue can be downloaded from the bank’s website, and the paper version can be obtained by visiting the Head Office of ARMECONOMBANK OJSC, address: Yerevan, Amiryan 23/1.
*We remind you that in accordance with the RA Law "On Guaranteeing the Bank Deposits of Natural Persons", funds attracted by nominal coupon bonds issued by the Bank are considered a guaranteed bank deposit and are guaranteed by the Deposit Guarantee Fund.