«ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ» ԲԲԸ-ն 18.06.2025թ.-ին ավարտեց դոլարային պարտատոմսերի հերթական թողարկումների տեղաբաշխման գործընթացը:
Ընդհանուր առմամբ տեղաբաշխվել են.
• 2,600,000 ԱՄՆ դոլար ծավալով, 5.50% տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությամբ, 36 ամիս շրջանառության ժամկետով, արժեկտրոնների վճարման կիսամյակային պարբերականությամբ  դոլարային պարտատոմսեր (AMHEZBB2JER0):
• 2,300,000 ԱՄՆ դոլար ծավալով, 6.25% տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությամբ, 60 ամիս շրջանառության ժամկետով, արժեկտրոնների վճարման կիսամյակային պարբերականությամբ  դոլարային պարտատոմսեր (AMHEZBB2KER8):
Արժեկտրոնների վճարումներ
AMHEZBB2JER0
AMHEZBB2KER8
Արժեկտրոնային եկամուտների առաջին վճարում`
03/09/2025
Արժեկտրոնային եկամուտների երկրորդ վճարում`
03/03/2026
Արժեկտրոնային եկամուտների երրորդ վճարում`
03/09/2026
Արժեկտրոնային եկամուտների չորրորդ վճարում
03/03/2027
Արժեկտրոնային եկամուտների հինգերորդ վճարում`
03/09/2027
Արժեկտրոնային եկամուտների վեցերորդ վճարում `
03/03/2028 (մարում)
03/03/2028
Արժեկտրոնային եկամուտների յոթերորդ վճարում`
03/09/2028
Արժեկտրոնային եկամուտների ութերորդ վճարում`
03/03/2029
Արժեկտրոնային եկամուտների իններորդ վճարում`
03/09/2029
Արժեկտրոնային եկամուտների տասներորդ վճարում`
03/03/2030 (մարում)
• Բանկի կողմից թողարկված անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերով ներգրավված դրամական միջոցները համարվում են երաշխավորված բանկային ավանդ և երաշխավորվում են «Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի» կողմից համաձայն «Ֆիզիկական անձանց բանկային ավանդների հատուցումը երաշխավորելու մասին» ՀՀ օրենքի,
• Ինչպես ցանկացած ֆինանսական գործիք, պարտատոմսերի ձեռքբերումը ենթադրում է նաև որոշակի ռիսկեր, որոնք ներկայացված են ազդագրում:

ARMECONOMBANK OJSC completed the process of subsequent issues of USD-denominated bonds.
- USD bonds with USD 2,600,000 volume with an annual coupon yield of 5.50% have been, with 36 months’ circulation and semi-annual coupon payments periodicity have been placed (AMHEZBB2JER0).
- USD bonds with USD 2,300,000 volume with an annual coupon yield of 6.25% have been, with 60 months’ circulation and semi-annual coupon payments periodicity have been placed (AMHEZBB2KER8).
The bonds will be submitted to listing on Armenia Stock Exchange OJSC and will have a market maker.
The payment of coupon income of bonds and bond repayment will be made according to the following schedule:
Coupon payments |
AMHEZBB2JER0 |
AMHEZBB2KER8 |
Sixth payment of coupon income |
03/03/2028 (repayment) |
Seventh payment of coupon income |
03/09/2028 |
Eight payment of coupon income |
03/03/2029 |
Ninth payment of coupon income |
03/09/2029 |
Tenth payment of coupon income. |
03/03/2030 (repayment) |
We remind* you that
- In accordance with the RA Law "On Guaranteeing the Compensation of Bank Deposits of Individuals", funds involved in nominal coupon bonds issued by the Bank are considered a guaranteed bank deposit and are guaranteed by the Deposit Guarantee Fund.