Հայէկոնոմբանկը, ընդլայնելով  թվային  ծառայությունների շրջանակը, AEB Mobile հավելվածի և AEB Online համակարգի օգտատերերին առաջարկում է ձեռք բերել Հայէկոնոմբանկի թողարկած  դրամային և դոլարային պարտատոմսեր:
Պարտատոմսերի տեղաբաշխման հիմնական պայմաններն են.
Դրամային պարտատոմսերի դեպքում.
• տարեկան եկամտաբերություն՝ 10.50%,
• մարման ժամկետ՝ 36 ամիս,
• անվանական արժեք՝ 10,000  դրամ,
• թողարկման ծավալ՝ 3.0 մլրդ   դրամ,
• առաջարկը գործում է ս.թ. սեպտեմբերի 30-ից մինչև 2026թ. փետրվարի  28-ը:
Դոլարային պարտատոմսերի դեպքում.
• տարեկան եկամտաբերություն՝ 5.50%,
• անվանական արժեք՝ 100 ԱՄՆ դոլար,
• թողարկման ծավալ՝ 5.0 մլն ԱՄՆ դոլար,
• առաջարկը գործում է ս.թ. սեպտեմբերի 17-ից մինչև 2026թ. փետրվարի  17-ը:
Արժեկտրոնների վճարումն իրականացվում  է կիսամյակային պարբերականությամբ:
Պարտատոմսեր կարող են ձեռք բերել ինչպես ֆիզիկական, այնպես էլ իրավաբանական անձինք։
«Հայէկոնոմբանկը ձգտում է թվային լուծումների միջոցով ներդրումային հնարավորություններն ավելի մատչելի, թափանցիկ և հարմար դարձնել իր հաճախորդների համար: Պարտատոմսերում ներդրում կատարելու այս առցանց գործիքը նախատեսված է ինչպես փորձառու ներդրողների, այնպես էլ սկսնակների համար, ովքեր կայուն եկամտով և ցածր ռիսկայնությամբ ներդրումային տարբերակ են փնտրում: Ընդհանուր առմամբ, AEB Mobile-ով պարտատոմսեր ձեռբերելու գործիքը թույլ կտա ապահովել ներդրումների հասանելիությունը և ընդլայնել թվային ֆինանսական ծառայությունների շրջանակը», - նշում է Հայէկոնոմբանկի Գործադիր տնօրենի ֆինանսական գծով տեղակալ Ռուբեն Բադալյանը:
Հիշեցնենք, որ մինչև 2027թ․ դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ պարտատոմսերի դիմաց վճարվող արժեկտրոնային եկամուտները ենթակա չեն հարկման: Պարտատոմսերով ներգրավված միջոցները երաշխավորվում են Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի կողմից:

As part of expanding its range of digital services, Armeconombank offers the AEB Mobile application and AEB Online system users the opportunity to acquire AMD-denominated and USD-denominated bonds issued by Armeconombank.
Main Terms of the Bond Offering:
For AMD-Denominated Bonds
• Annual yield: 10.50%
• Maturity: 36 months
• Nominal value: AMD 10,000
• Issue volume: AMD 3.0 billion
• Offer period: from September 30 of the current year until February 28, 2026
USD-Denominated Bonds
• Annual yield: 5.50%
• Nominal value: USD 100
• Issue volume: USD 5.0 million
• Offer period: from September 17 of the current year until February 17, 2026
Coupon payments are made semiannually.
Bonds may be acquired by both individuals and legal entities.
“Armeconombank strives to make investment opportunities more accessible, transparent, and convenient for its customers through digital solutions. This online bond investment tool is designed for both experienced investors and beginners seeking a stable, low-risk investment option with predictable returns. Overall, the bond purchase feature via AEB Mobile will help ensure broader access to investments and expand the range of digital financial services,” noted Ruben Badalyan, Deputy CEO for Finance at Armeconombank.
Coupon income paid on bonds is exempt from taxation until December 31, 2027 (inclusive). Funds raised through bond issuance are guaranteed by the Deposit Guarantee Fund.